Aktualitet

Rama batuta me qytetarin në Kamëz: Të ka vënë Rakipi ta lavdërosh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 19/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama këtë të martë ishte në Kamëz ku dha çelësat për 112 apartamente të reja për banorët që humbën banesat nga tërmeti.

Gjatë fjalës së tij nuk munguan batutat dhe ironitë pasi Kamza konsiderohet një bastion i të djathtës.

Rama theksoi se do vijojë puna pasi synimi i qeverisë është që zhvillimi të vijë për të gjithë qytetarët.

Rama: Do vijë edhe ajo ditë që turistët do vijnë në Kamëz, imagjinoni çfarë u ka bërë Partia Socialiste.  Por ju vazhdoni votoni Partinë Demokratike. Për ne ju nuk jeni të ndarë. Duam që zhvillimi të vijë për të gjithë. Kjo që po ndodh në këtë bashki është shembullore. Ne nuk i bëjmë për vota. Zgjedhjet mbaruan, u rrahet, do rriheni prapë. Ne vazhdojmë punën. Të shohim kujt do ia shtojë Zoti me shumë inatin. Do të puqemi një ditë dhe jam e sigurtë që nuk do e çoni votën kot.

(Ndërhyrje nga publiku)

Rama: Ti s’je i PD-së. Të ka vënë Rakipi ta lavdërosh.

Për demokratët është kjo që po them. Ne i kemi merak demokratët e Kamzës. Mos shkoni në protestat, s’keni punë në gjykatat e Parisit. Rroftë PD-ja. Tani që na la kemi nostalgji.

Pas