Aktualitet

Rama babait të Arjan Salës: Do të mbështesim familjen e tij të vogël


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:24 - 29/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka qenë ditën e sotme në familjen e të ndjerit 32-vjeçar Arjan Sala, teksa u ka dorëzuar familjarëve titullin “Dëshmor i Atdheut” për ndarjen nga jeta të djalit të tyre.

Gjatë komunikimit me të atin, Rama është shprehur i gatshëm se do të vijojë mbështetjen ndaj familjes dhe djalt të vogel të viktimës.

“Ka shpëtuar shumë njerëz, fatkeqësisht me çmimin e jetës së tij, por ka bërë vërtetë një heroizëm të madh dhe shumë të rrallë në këto kohë. Natyrisht që jeta është pa çmim dhe nuk kthehet, por sidoqoftë është detyra jonë ta nderojmë dhe ta vlerësojmë dhe vendosëm ta shpallim ‘Dëshmor të Atdheut’.

Do ta mbështesim me sa kemi mundësi familjen e tij të vogël dhe fëmijën. Një shumë të vogël për familjen, këto të gjitha më shumë në shenjë respekti se sa bëjnë ndonjë ndryshim”, deklaroi Rama, teksa duke i udrejtuar prindërve të Arjanit shtoi se “trim e ka bërë zemra dhe edukata që i keni dhënë”.- tha Rama.

Kujtojmë se Sala humbi jetën teksa shpëtoi 20  kolegë të tjerë gjatë një zjarri që ra në magazinë në ambientet e një qendre tregtare në kryeqytet./Opinion.al

Pas