Kryesore

Rama-anëtarëve:Jepni mendimet,mos të presim sa t’u dalë boja apo të hyjnë në burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:44 - 09/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, në Kongresin e Partisë Socialiste ka kërkuar që anëtarët e PS që të japin opinionet e tyre për kryetarët e bashkisë dhe strukturave drejtuese nëpër qytetet e vendit.

Rama tha se kjo duhet kthyer në një kulturë pune për PS, në mënyrë që të mos përballen me humbje ose kryebashkiakë të arrestuar.

Si të presim ne që një kryetari bashkie t’i dali boja fare dhe ne ta marrim vesh ose kur përfundon në burg ose kur humbet zgjedhjet. Kjo s’duhet të ndodhi. Përderisa këshillat bashkiakë nuk e luajnë rolin e tyre dhe kjo është përgjegjësi e madhe, janë të konfirmuar komplet atje dhe nga ana tjetër shumë drejtorë të PS, nuk e luajnë rolin e tyre, atëherë duhet të lidhemi direkt me ta. Anëtarësia e partisë duhet të ketë mundësinë të shprehet, e më pas vijmë në kongres dhe diskutojmë rezultatet. Që të mos them se kjo gjë duhet shtrirë edhe përtej anëtarësisë. Cilido që është anëtar partie duhet pyetur se sa i kënaqur është nga kryetari i bashkisë, përfaqësuesit në territor. Mirë këtu, po atje”,-tha Rama.

Pas