Aktualitet

Qëlloi për vdekje me 2 plumba në kokë 17-vjeçaren, burg përjetë autorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 11/05/21 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burgim të përjetshëm Robert Përpepajn, i cili akuzohet se vrau me armë zjarri 17-vjeçaren Griselda Gjikolaj në kryeqytet.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 26 dhjetor të 2018, në zonën e Laprakës. Ndërkohë lidhur me krimin e rëndë është dënuar me 23 vite burgim, Ronald Muzhaqi, i cili ka ndihmuar Përpepajn.

Aktualisht Përpepaj është në arrati dhe është shpallur në kërkim nga autoritetet, ndërsa Muzhaqi ka rënë në prangat e policisë. Kujtojmë se Përpepaj qëlloi me dy plumba në kokë Griselda Gjikolajn, duke i shkaktuar asaj vdekjen./Opinion.al

Pas