Kronikë

Qëlloi me pistoletë, ndalohet 32-vjeçari me precedent penal (Emri)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:22 - 14/07/20 |
Al Do

Një 32-vjeçar është ndaluar nga policia e Korçës pasi ka qëlluar në ajër me pistoletë në lagjen numër 4 të qytetit.

Policia njofton se pas marrjes së njoftimit ka shkuar drejt vendngjarjes ndërsa mësohet se i riu është shoqëruar në komisariatin e Korçës për veprime të mëtejshme proceduriale.

Ai është identifikuar si Fjordi Pane, dhe është një emër i njohur nga policia. Në vitin 2009 ai ishte një nga personat e ndaluar për grabitjen e një taksie dhe dhunën e ushtruar ndaj pronarit të saj.

32-vjeçari i është sekuestruar edhe arma me të cilën ka qëlluar.

Mbeten ende të paqarta arsyet që kanë çuar atë të qëllojë në ajër. /Opinion.al

Pas