Bota

Qëllohet ndaj kardinalit të dërguar të Papës në ZaporizhiaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:52 - 17/09/22 |
Opi Nion

I dërguari i Papës në Ukrainë, kardinali Konrad Krajewski, së bashku me dy peshkopë, një katolik dhe një protestant, dhe i shoqëruar nga një ushtar, me autobusin e tij të ndihmës u largua në një zonë ku nuk mundet më të hyjë askush pasi sulmet në zonën ku ata ndodheshin u intensifikuan. Grupi u qëllua me armë dhe kardinali, së bashku me të tjerët, duhej të shpëtonte veten.  Ai tashmë është mirë.

“Për herë të parë në jetën time nuk dija ku të ikja . Sepse vrapimi nuk mjafton, duhet të dini se ku do të shkoni”, tha ai për mediat e Vatikanit duke folur nga Zaporizhia./Opinion.al

Pas