Kronikë

Qëllohet me armë zjarri një 50-vjeçar në Fier


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:32 - 01/08/20 |
Opi Nion

Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur pak pas mesnate në lagjen “Mbrostar-Ferko” të Fierit.

I plagosuri është identifikuar me inicialet N.Xh, banues në Vlorë, i cili në momentin e ngjarjes ndodhej në banesën e tezes së tij në Fier.

50-vjeçari është plagosur në krah dhe aktualisht ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin e autorëve./ Opinion.al

Pas