Kronikë

Qarkullonte me armë me vete, arrestohet 26-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 22/02/20 |
xhu lia

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë nën akuzën e armëmbajtjes pa leje. Sipas njoftimit të policisë 26-vjeçari është parë teksa qarkullonte me armë zjarri me vete.

Sip pasojë është arrestuar 26-vjeçari me iniciale G.Sh, të cilit gjatë kontrollit fizik i është gjetur në trup një armë zjarri pistoletë dhe një krehër me 8 fishekë, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet./Opinion.al/

Pas