Aktualitet

Qarkullimi i mjeteve të rënda, Policia gjobit 56 drejtues kamionësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 09/07/21 |
Opi Nion

Policia Rrugore bën me dije se deri më 15 shtator do të kufizojnë qarkullimin  e mjeteve të rënda në ditët e pushimeve javore dhe festave zyrtare.

Në vlerësim edhe të shqetësimeve që vijnë nga qytetarët, Policia Rrugore po ushtron kontrolle për kufizimin e lëvizjes së mjeteve të rënda për transportin rrugor të mallrave përgjatë sezonit turistik.

Si rezultat i kontrolleve, mbrëmjen e sotme janë ndëshkuar me gjobë nga Policia Rrugore Tiranë, Lezhë, Durrës, Fier e Vlorë, drejtuesit e 56 kamionëve.

Policia Rrugore apelon për zbatim me rigorozitet të rregullave të qarkullimit rrugor dhe fton qytetarët të denoncojnë në Komisariatin Dixhital e në numrin pa pagesë 112, çdo shkelje të qarkullimit rrugor, duke garantuar anonimat të sigurt, reagim të menjëhershëm e të paanshëm./ Opinion.al

Pas