Bota

Putin u akuzua për ndërtimin luksoz, biznesmeni pranë tij: Është imi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:13 - 30/01/21 |
Opi Nion

Biznesmeni Arkadi Rotenberg, i konsiderur njeri i afërt i Putin, ka deklaruar se është pëfituesi i supervilës në Detin e Zi. Është fjala për ndërtimin luksoz për të cilin Fondi Antikorrupsion i opozitarit  Alexey Navalny ja atribuon presidentit rus dhe dyshon se është ndërtuar me fonde ilegale.

Në një intervistë për kanalin Telegram ‘Mash’, Rotenberg ka deklaruar se është posedues i pronës dhe se po ndërton një hotel që do të hapet për dy apo tre vjet./Opinion.al

Pas