Te Fundit

Putin shpalli aneksimin e rajoneve ukrainase, festime të mëdha në Sheshin e Kuq në MoskëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 30/09/22 |
Opi Nion

Mijëra njerëz morën pjesë në Sheshin e Kuq në Moskë në një koncert madhështor të organizuar për aneksimin e rajoneve ukrainase të Donetsk, Luhansk, Zaporizhzhia nga Kherson nga Rusia.

Këngë dhe fjalime patriotike mbushën sheshin para Kremlinit, teksa pjesëmarrësit valëvisnin flamujt e Rusisë.

Në disa televizorë të vendosur përqark sheshit shkruhej “Kjo ishte zgjedhja e njerëzve. Së bashku përgjithmonë”, referuar referendumeve të mbajtura në 4 rajonet.

Presidenti Putin nuk u pa në këtë koncert, ndërkohë që një gjë të ngjashme e kishte bërë dhe në 2014 kur u aneksua Krimeja.

 

Pas