Aktualitet

Punimet për nyjen e re të hyrjes juglindore të Tiranës,Rama:Do lehtësojë trafikun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 06/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një video nga punimet në nyjen e re të hyrjes juglindore të Tiranës. Teksa publikon pamjet Rama shkruan se kjo nyje duke nisur nga ky sezon veror do të lehtësojë trafikun për të gjitha mjetet që vijnë drejt juglindjes së Tiranës.

“Mirmëngjes, dhe me punën e madhe që vijon për nyjen e re të hyrjes juglindore të Tiranës, ku qysh prej këtij sezoni veror trafiku do të lehtësohet ndjeshëm për të gjitha mjetet që vijnë në atë drejtim drejt Tiranës, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

v

Pas