Aktualitet

Publikohet teza e provimit të Maturës,reagon PD:Suksese në jetë zysh Kushi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 07/06/21 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotme përpara përfundimit të testit të Gjuhës shqipe dhe Letërsisë së Maturës Shtetërore është publikuar në rrjetet sociale teza e shoqëruar me zgjidhjet.

Testi i Gjuhës Shqipe dhe i Letërsisë ka dalë nga qytetar të ndryshëm, teksa për këtë ka reaguar dhe eksperti i Arsimit në Partinë Demokratike.

Nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në “Facebook” Ndriçim Mehmeti është shprehur se sërish edhe për këtë do ia hedhin fajin opozitës, se sipas tij mes tyre ka mësues që duan t’i nxijnë faqen Rilindjes dhe të tjerë anëtarë të FRPD.

Teksa e ka shoqëruar postimin e tij me tezën e provimit, Mehmeti e konsideron këtë process si të keqadministruar edhe paaftësi e Ministrisë së Arsimit.

“Nuk heqim.dore nga tradita e mire e daljes, shperndarjes dhe zgjidhjes se testit ne kohen e duhur.

Qe ne oren 10.00 testi i Gjuhes Shqipe dhe Letersise ka marre rruget nga shkollat ne tryezat e kafeneve per zgjidhje dhe dorezim pergjigjesh ne kohen e duhur.

E kam te qarte qe fajin e ka opozita, se ka brenda ata te FRPD dhe mesues te djathte qe duan ti nxijne faqen arsimit Rilindas

Ky eshte nje mireadminstrim i çorganizuar me sukses nga Ministria e Arsimit. Mos e kerkoni fajin askund veç paaftesise tuaj

Suksese ne jete zysh Kushi,”– shkruan Mehmeti./Opinion.al

Pas