Aktualitet

Publikohen datat e ripërsëritjes së provimeve të maturës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 12/07/20 |
Al Do

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të maturës për nxënësit të cilët nuk kaluan në provimet e qershorit.

Datat për zhvillimin e provimeve janë:

  • Në 24 gusht, provimi i gjuhës së huaj;
  • Në 27 gusht, provimi i gjuhës shqipe dhe letërsisë;
  • Në 31 gusht, provimi i matematikës;
  • Në 3 shtator, provimi i lëndës me zgjedhje.

Provimet do të zhvillohen sipas protokollit të sigurisë të përcaktuar nga Ministria e Shëndetësisë kundër përhapjen e Covid-19.

Testet do të kenë vetëm pyetje me alternativa dhe secili provim do të zgjasë 2 orë e gjysmë./ Opinion.al

Pas