Kryesore

Publikimi i të dhënave, Berisha: Do të jepja dorëheqjen nëse do më ndodhte mua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 24/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me publikimin e të dhënave dhe pagave të qytetarëve.

Berisha tha në “Tv Klan” se kryeministri Edi Rama duhej të jepte dorëheqjen, teksa shtoi se nëse do të kishte qenë në krye të qeverisë do të kishte dhënë dorëheqjen nëse do ishin publikuar këto të dhëna.

Sali Berisha: Kombi i një njeriu për shumë shekuj dhe historitë e fundit, ndoshta na duhet një kohë më e gjatë që të vetëndizemi.

Arian Çani: Pse në një vend tjetër po të dilte ky megaskandal njerëzit do kishin dalë direkt apo jo?

Sali Berisha: Absolutisht, Kryeministrit i ishte harruar emri si Kryeministër. Ishte shkarkuar me ceremoni.

Arian Çani: Ti vetë po të të dilte kjo do jepje dorëheqjen direkt?

Sali Berisha: Pa diskutim.

Arian Çani: Do e çoje vendin në zgjedhje?

Sali Berisha: Nuk mund të kishte diskutim./ Opinion.al

Pas