Aktualitet

Pse u ngjite me shkallë te PD?Merkoçi:Desha të ndryshoj kryetarin, është djegur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 10/01/22 |
Opi Nion

Një nga mbështetësit e ish-kryeministrit Berisha, Fatmir Merkoçi ishte shoqëruar në polici pas protestës në selinë blu.

Merkoçi ishte një nga protestuesit që u filmua teksa po tentonte të ngjitej me shkallë në katin e dytë të selisë së PD. Ai është pyetur nga hetuesit lidhur me veprimin që ka bërë dhe Merkoçi nuk e ka kursyer përgjigjen.

Në fakt, përgjigja e ti është nga ato që të shkakton të qeshura. Ai e ka treguar përgjigjen që i ka dhënë hetuesve për “ABC live”.

Mësohet se para hetuesve Merkoçi ka thënë kishte hipur në shkallë për të ndërruar kryetarin e PD, pasi ai është djegur, njësoj siç na digjen shpesh edhe llampat.

“Unë ngjitem në shkallë kur duhet të ndërrojë llampën e djegur…në seli u ngjita në shkallë se na është djegur kryetari”-mësohet se ka thënë Merkoçi.

Rrëfimi i Merkoçit:

Zoti Fatmir Merkoci, jeni thirrur për të deponuar se çfarë donit në majë të shkallëve tek selia e PD-së?

Zoti hetues, keni parasysh kur digjen llampat dhe perdoren shkallët për ti ndërruar meqense janë lart!

Ç’lidhje ka kjo?

Unë u ngjita me shkallë të ndërroj kryetarin qe rrinte në kat të dytë , se është djegur!

Pas