Bota

Pse Putin nuk uron fitoren e Joe Biden?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:50 - 23/11/20 |
Opi Nion

Mesa duket Rusia ende nuk e ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve amerikane.

Një zëdhënës i Kremlinit thotë se shteti rus do i pranojë zgjedhjet kur të përfundojnë të gjitha çështjet ligjore dhe kur Donald Trump të pranojë humbjen.

Kjo deklaratë u bë pasi gazetarët pyetën zëdhënësin pse presidenti rus Vladimir Putin, nuk e ka uruar ende Joe Biden për fitoren e zgjedhjeve.

Të dielën, Agjencia Ruse e Lajmeve, TASS, raportoi se Putin ka thënë që është i gatshëm të punojë me çdo udhëheqës amerikan.

Gjatë një interviste në Kanalin 1 në Rusi, Putin u shpreh se nuk ishte i shqetësuar nga shtyrja e certifikimit të zgjedhjeve dhe se i uron Shteteve të Bashkuara më të mirat.

Pas