Aktualitet

PS mbledh Asamblenë Kombëtare, do të zbulohen emrat e qeverisë “Rama 3”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:40 - 02/09/21 |
Opi Nion

Këtë të enjte, Partia Socialiste pritet të mbajë Asamblenë e Përgjithshme, në Pallatin e Kongreseve.

Do të jetë mbledhjen e Asamblesë së PS, ku kryeministri Edi Rama pritet të zbulojë kabinetin e ri qeveritar.

Deri tani pjesë e skuadrës “Rama 3” janë Elisa Spiropali dhe Taulant Balla, emra të konfirmuar javën e kaluar nga kreu i qeverisë.

Në Asamblenë e Përgjithshme, socialistët do të zgjedhin dhe kryesinë e re, drejtuesit politikë të qarqeve dhe sekretariatin ekzekutiv të partisë.

Rendi i ditës:

Mbështetur në Statutin e Partisë dhe në Rregulloren për Organizimin dhe Funksionimin e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste Neni 4, Sekretari i Përgjithshëm thërret Mbledhjen e Asamblesë Kombëtare me këtë rend dite:

  1. Hapja e mbledhjes dhe miratimi i rendit të ditës.
  2. Fjala e Kryetarit të Partisë Socialiste Edi RAMA.
  3. III. Zgjedhja e Kryesisë së re, drejtuesve politikë të qarqeve dhe sekretariatit ekzekutiv të partisë.

Pas