Kryesore

PS dhe PD dorëzojnë listën e kandidatëve për deputet në KQZ


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:08 - 09/03/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat e kandidatëve për deputet që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Kryeministri Edi Rama shpalli objektivin maksimal për 88 mandate deputetësh për mandatin e tretë.

Vetë kreu i PS-së Edi Rama do të kandidojë në Durrës dhe në Vlorë, i teti në listë.  Të gjitha qarqet kryesohen shumica nga emra të rinj surprizë. Ndërkohë, kreu I Partisë Demokratike do të kryesojë listën e kandidatve në Tiranë.

LISTA E PARTISË SOCIALISTE

Shkodër
1. Edona Bilali
2. Paulin Sterkaj
3. Benet Beci
4. Ilir Beqaj
5. Frrok Gjini
6. Lela Berdica
7. Pal Peraj
8. Kristian shkreli
9. Diana Muriqi
10. Jona Leqejza
11. Alda Mema
12. Kabir Fishta

Kukës
1. Gerta Duraku
2. Petrit malaj
3. Halim Dauti

Lezhë
1. Lindita Nikolla
2. Eduart Nndreca
3. Shpresa Marrnoi
4. Gentian Malotaj
5. Benard Bbalaj
6. Eueda Molla
7. Erjola Ndoci
8. Gjon Ndoci
9. Lina Guri

Dibër
1. Lavdim Krrashi
2. Aurora Marra
3. Dionis Ymeri
4. Melaim Damzi
5. Spartak Koltraka
6. Anisa Gjika

Durrës
1. Milva Konomi
2. Alban Xhelili
3. Jurgis Çyrbja
4. Klodiana Spahiu
5. Ilir Ndraxhi
6. Rrahman Rrahja
7. Lefter Koka
8. Edi Rama
9. Ana Dhamo
10. Artan Bitri
11. Kejda Bejaj Ferra
12. Arkend Balla
13. Denis Deliu
14. Klementina Meçe
15. Erjon Meka

Berat
1. Hatixhe Konomi
2. Bardhyl Kollçaku
3. Fadil Nasufi
4. Nasip Naco
5. Blendi Klosi
6. Sara Satka
7. Jurgen pushi
8. Klajdi Qama
9. Rabushe Hoxha

Fieri
1. Erion Braçe
2. Petro Koçi
3. Lindita Buxheli
4. Bashkim Fino
5. Baftiar Zeqo
6. Antoneta Dhima
7. Bujar Çela
8. Ismet Beqiraj
9. Tatjana Pirro
10. Gramoz Ruçi
11. Robert Bitri
12. Mirza Petushi
13. Arber Arapi
14. Sokol Krasniqi
15. Esiola Hoxha
16. Erges Krakolli
17. Adela Hysenaj
18. Nimet Musai

Elbasan
1. Evish Kushi
2. Klevis Xhoxhi
3. Besjan Ajazi
4. Desantila Tahiraj
5. Sajmir Hasalla
6. Florenc Spaho
7. Luan Duzha
8. Taulant Balla
9. Albana Hana
10. Enver Rroshi
11. Briseida Gjoza
12. Marsida Hyseni
13. Shkelqim Bullari
14. Kristaq Skenderi
15. Endri Pepa

Korçe
1. Eni Zaka
2. Ilirian Pendavinji
3. Blerina Gjylameti
4. Ilir Topi
5. Olta Xhaçka
6. Niko Peleshi
7. Edlira Bode
8. Bledi Çomo
9. Besa Spaho
10. Dhora Dajko
11. Arian Jaupllari
12. Vasil Sterjovski

Tiranë
1. Luljeta Bozo
2. Najada Como
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilada Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belind Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi
19. Pandeli Majko
20. Plarent Ndreca
21. Mimi Kodheli
22. Dallendyshe Bici
23. Fatmir Xhafa
24. Ylli Shehu
25. Alfred Mmuharremi
26. Romina Kuko
27. Edmond Rushi
28. Spartak Braho
29. Klodeta Dibra
30. Ornaldo Rakipi
31. Bora Muzhaqi
32. Eljo Hysko
33. Vaid Shaba
34. Kledina Skendo
35. Halit Valteri
36. Tahir Muhedini

Vlorë
1. Pranvera Resulaj
2. Anduel Tahiraj
3. Vullnet Sinaj
4. Anila Denaj
5. Niko Kuri
6. Ilir Metaj
7. Damian Gjiknuri
8. Edi Rama
9. Teuta Rama
10. Ervis Mocka
11. Alket Hyseni
12. Laura Ferhati

Gjirokastër
Mirela Kumbaro Furrxhi
Laert Duraj
Bledar Çuci
Artemis Malo
Kosta Garo
Kjara Adhami

LISTA E PARTISË DEMOKRATIKE

Tiranë

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Afred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpetim Idrizi
Belind Kelliçi
Vangjel Dule
Dashamir Shehi
Mesila Doda
Aleat
Flamur Noga
Orjola Pampuri
Aldo Bumci
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Clirim Gjata
Mirela Tabaku
Aleat
Enkeleda Sallaku
Aleat
Dorian Teliti
Arjana Cela
Aleat
Aleat
Taulanta Jupi
Aleat
Lediana Fratari
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muca
Mirash Shkodra

Qarku Kukës

Flamur Hoxha
Isuf Celaj
shyrete Koka
Admir sinemati
Demush Kastrati
Vjollca Omuri

Gjirokastër

Tirian Shehu
Roland Bejko
Entela Shehaj
Aleat –
Myzafer Elezi
Johana Qerollari
Bajram Hysa

Dibër

Xhelal Mziu
Kreshnik Çollaku
Dhurata Çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

Berat

Tomor Alizoti
Kasem Mahmumataj
Aferdita Pushi Gjini
Bujar Hoxhaj
Pellumb Nako
Alketa Mukavelati
Ardit Benja
Denis Sahatçiu
Ermira Bullari Arizi
Muharrem Hoxhaj

Shkodër

Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Bardeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hil Kola
Ermira Cobaj

Elbasan

Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnor Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku
Qani Xhafa
Aleat
Durim Çekrezi
Ibrahim Sako
Aleat
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Aleat
Megi Balliu

Fier

Enkeled Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Koreshi
Luan Baçi
Aleat
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Aleat
Luljeta Sejko
Aleat
Ndricim Bali
Alketa Luga
Dilaber Kamberi
Edmon Cepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Heriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Feleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

Korçë

Edmond Spaho
Sorina kKoti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Doku
Landi Gusho
Kico Tane
Aleat

Vlorë

Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj
Nada daullja
Jolio Dine
Julin Zoto
Nada Mecorapaj
Aleat
Athird Hoxhaj
Alta Azizi
Lorenc Danaj
Aleat
Edmon Fetahu
Manjola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

Lezhë

Marl Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Gjivalin Lasku
Salvator Kacaj
Aleat
Albert Melyshi

Durrës

Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferi
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Aleat
Agim Baci
Blerina Reci
Selman Tema
Erzen Laci
Riselda Kalia
Aulon Kalaja
Artion Bajramaj
Arjeta Keci
Armand Brahimaj
Ivo Jorgoni
Edlira Devolli/ Opinion.al

Pas