Kronikë

Prrenjas/ Makina del nga rruga, humb jetën 34-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 03/06/20 |
Opi Nion

Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar  fshatit Dritaj të Prrenjasit. Mësohet se viktima është një 34-vjeçar nga Korça i identifikuar me inicialet I.D..

Dyshohet se 34-vjeçari humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka dalë nga rruga, duke gjetur vdekjen.

“Në rrugën rurale të fshatit Dritaj, Prrenjas, shtetasi I.D., 34 vjeç, banues në Korçë,  duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti  ka dalë nga rruga.Drejtuesi i mjetit ka humbur jetën në vendngjarje.  Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e shkakut të aksidenti”, njofton policia./ Opinion.al

Pas