Aktualitet

Protestat kundër Ramës, shoqërohet në polici kreu i PD Sarandë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 24/06/19 |
Al Do

Policia e Sarandës ka shoqëruar në komisariat ditën e sotme kryetarin e Partisë Demokratike të Sarandës, Hariz Mema.

Aryseja e shoqërimit të tij është bërë pasi ai ka marrë pjesë në protestën e zhvilluar kundër Kryeministrit Rama ditën e shtunë në Sarandë.

Ndërkohë mësohet se pas protestës të së dielës në Gjirokastër është shoqëruar në komisariat ish-kryetari i komunës së Lazaratit, Dasho Aliko dhe sekretari i PD në Gjirokastër, Spartak Drasa.

Shqoërimi i tyre u bë pasi me disa persona të tjerë tentuan t’i bllokojnë rrugën kryeministrit Edi Rama në Gjirokastër. /Opinion.al

Pas