Kryesore

Protesta para PD, Rama: Një zhvillim i kësaj natyre dobëson kundërshtarin politik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 09/01/22 |
Opi Nion

Një ditë pas protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me qytetarët demokratë në rrjetet sociale.

Pas akuzave që Basha dhe Berisha bëjnë ndaj njëri-tjetrit si bashkëpunëtorë të Ramës, kreu i qeverisë thotë se askush nga ata nuk është zgjedhja e tij.

Po ashtu, Rama i cilësoi aktet e djeshme të rënda dhe diçka ekstreme për në botë demokratike.

 “E rëndë për Shqipërinë, për demokratët. 3-4 miq të huaj më kanë marrë të pyesin a është e vërtetë që është sulmuar selia e opozitës nga mbështetësit e saj. Sepse lajmi mori dhenë. Lajm sa absurd aq edhe qesharak që sulmohet me dhunë partia e opozitës nga vetë mbështetësit e saj. Diçka ekstreme, e pa ndodhur kurrë në historinë e botës demokratike. Nuk u vë faj atyre që mendojnë se kjo është mirëseardhur nga unë. Një zhvillim i kësaj natyre që e dobëson kundërshtarin politik, në fakt godet vendin, shoqërinë…”-tha Rama./ Opinion.al

Pas