Politikë

Rama: Luli dhe Saliu, dy pengmarrësit e demokratëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 09/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar Lulzim Bashën dhe Sali Berishën si pengmarrës të demokratëve.

Rama thotë gjatë bashkëbisedimit me demokratët se Berisha nuk guxoi të provonte se kishte apo jo shumicën, ndërsa i dyti ‘ është ngritur nga varri për të luftuar si i marri’.

“Nuk kam asnjë respekt as për ‘Lulin tim’ dhe as për Saliun tënd. Janë 2 pengmarrësit e demokratëve. Sot zihen të dy se kush është shërbëtori im. Njëri thotë jo ‘pengu’ dhe tjetri jo tubi i oksigjenit. Dhe ia thonë pikërisht demokratëve duke i trajtuar si budallenj. Të dy për interesin e tyre krejt personal. Vetëm ky interes mund ta mbajë një udhëheqës të një partie politike si të ishte një princ mesjetar i mbyllur në një kështjellë që nuk guxon të dalë dhe të thotë ‘ja ku më keni, ta provojmë kush e ka shumicën’. Nuk po e diskutoj tjetrin fare se është shumë e qartë se çfarë është. Qëndronte atje pas se kishte lënë këtë dhe ky i bëntë ccdo gjë që donte ai. E ka mbrojtur këtë më shumë se sa ky dinte të mbrojte veten e vet. E kishte administratorin e pronës. Por mirëpo ja që bota u rrotullua ndryshe”,-tha Rama.

Pas