Aktualitet

Protesta në Rinas, policia ndërhyn për zhbllokimin e rrugës, përplaset me banorët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 03/05/22 |
Opi Nion

Është shoqëruar me tensione protesta e banorëve në Rinas, të cilët kanë bllokuar rrugën drejt aeroportit, pasi kundërshtojnë vendimin e Autoritetit Rrugor Shqiptar që e devijon lëvizjen drejt Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, duke e bërë me një sens lëvizjeje.

Policia po ndërhyn për të zhbllokuar rrugën dhe për të lejuar lëvizjen e automjeteve, gjë që ka sjellë përplasjen e efektivëve me protestuesit.

Efektivët janë hasur me rezistencë nga ana e banorëve. Po ashtu në mbështetje të tyre kanë mbërritur edhe forcat e FNSH-së.

Pas