Aktualitet

Protesta kundër rritjes së çmimeve, qytetarët bllokojnë rrugët në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 10/03/22 |
Opi Nion

Qytetarët janë shpërndarë në disa rrugë të kryeqytetit duke bllokuar qarkullimin e automjeteve në shenjë proteste kundër rritjes së çmimeve.

Protestuesit janë kanë bllokuar unazën, ndërsa shoferët kanë fikur makinat. Po ashtu qytetarët kanë vendosur dhe koshat e mbeturinave në rrugë për të mos lejuar kalimin e automjeteve.

Duket se protestuesit po shpërndahen dhe në rrugë të tjera të Tiranës, ndërsa iu bëjnë thirrje qytetarëve që t’iu bashkohen./Opinion.al

Pas