Aktualitet

Protesta e Berishës/ Policia: Gati të ndërhyjmë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 08/01/22 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka reaguar pas thirrjes së Partisë Demokratike, e cila më herët i kërkoi institucioneve ligjzbatuese që të ndërhyjnë pasi iu rrezikohej jeta.

Në një njoftim për mediat policia thotë:

“Në bazë të një kërkese të bërë Policisë së Shtetit, nga një grup deputetësh të Partisë Demokratike, të cilët kanë kërkuar ndihmën e Policisë, pasi i rrezikohej jeta nga protestuesit, sqarojmë se:

Policia e Shtetit është gati për të ndërhyrë në ndihmë të deputetëve që kanë kërkuar ndihmë dhe u bën thirrje protestuesve që të distancohen menjëherë nga aktet e shkatërrimit të pronës dhe aktet e dhunës.

Policia e Shtetit u bën thirrje organizatorëve të protestës që të përmbajnë protestuesit dhe të shmangin çdo rast dhune, sepse do përballen me ligjin”.

Pas