Aktualitet

Protesta e 8 Janarit/Prokuroria thërret nesër Berishën, kur do të paraqitet Basha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 12/01/22 |
Opi Nion

Prokuroria do të thërrasë nesër ish-kryeministrin Sali Berisha për të dëshmuar lidhur me protestën e 8 Janarit.

Mësohet se Berisha duhet të jetë në Prokurori rreth orës 10 ose 11. Ndërsa Basha do të dëshmojë pasnesër.

Thuhet se prokuroria ka thirrur Berishën dhe Bashën në cilësinë e deklaruesit si persona që kanë djeni për ngjarjen.

Po ashtu në prokurori nesër do të jetë edhe Noka, ndërsa në 14 janar ora 11:00 do të jetë Bardhi.

Kujtojmë se protesta e 8 Janarit zgjati tre orë ndërsa rreth orës 13:00 ndërhyri policia për të shpërndarë protestuesit, pasi këta të fundit hynë me forcë në selinë blu, duke shqyer dyert dhe thyer xhamat./Opinion.al

Pas