Aktualitet

Protesta e 8 janarit, Flamur Noka mbërrin në prokurori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 13/01/22 |
Opi Nion

Pas ish-kryeministrit, Sali Berisha ka mbërritur në prokurori ku do të japë deklarimet deputeti demokrat Flamur Noka .

Flamur Noka është paraqitur në orën 12.00 në prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar si person që ka dijeni për ngjarjet në protestën e 8 janarit.

Noka është nën hetim nga policia për organizim të paligjshëm të tubimeve.

Ndërkohë ish-kryeministri Berisha vijon të dëshmojë para organit të akuzës. Ai po merret në pyetje nga Kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj dhe prokurori Eljon Mazreku./Opinion.al

Pas