Kryesore

Prokuroria nis hetimet për Armando Dukën, akuza për vjedhje e korrupsion te FSHF


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 24/01/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.
Sipas news 24, organi i akuzës ka nisur hetimet pas referimit të bërë nga Policia e Shtetit, për veprat penale të “Shpërdorimit të Detyrës” dhe “Vjedhje duke shpërdorur detyrën”.
Ditën e djeshme Bashkia e Tiranës, në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, njoftoi se do të kërkonte sot një hetim kombëtar dhe ndërkombëtar për Dukën.
Bashkia kërkonte nisjen e hetimeve për “shkeljet dhe korrupsionin 20 vjeçar të Armando Dukës në Federatën Shqiptare të Futbollit”./Opinion.al

Pas