Bota

Prokuroria nis hetimet ndaj Trumpit për mashtrim bankar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:47 - 03/08/20 |
el ida

Prokuroria e Manhattan ka nisur një hetim ndaj presidentit Trump dhe kompanive të tij, në lidhje me disa dyshime për mashtrime bankare dhe sigurimesh.

Duke paraqitur dokumente të reja për të nxitur kreun e Shtëpisë së Bardhë të paraqesë deklarata tatimore personale dhe të koorporatave për tetë vitet e fundit, Prokuroria e Manhattan ka lënë të kuptohet se ai po heton presidentin dhe kompanitë e tij.

Lajmi u bë me dije nga gazeta New York Times, e cila shkruan se sipas asaj që dyshohet presidenti amerikan  mund të ketë rritur vlerën e pronave të tij për të marrë kredi më të mëdha bankare./Opinion.al

Pas