-Teknologji

Program global/ “Apple” zëvendëson falas ekranet e iPhone 11


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 09/12/20 |
Semiljana Azizi

Kompania “Apple” ka nisur në shkallë globale një program falas për zëvendësimin e ekraneve me defekt të iPhone 11.

Lajmi është bërë i ditur në faqen e internetit të Cupertinos, ku sipas kompanisë një përqindje e vogël e ekraneve kanë një mosfunksionim lidhur me prekjen.

“Apple” ka siguruar akses në faqen e saj, kështu që nëse iPhone juaj është ndër ata që preken nga ky problem i mosfunksionimit të ekranit mund të marrni zëvendësimin e ekranit falas.

Për të qenë të sigurt, përdoruesi duhet të vendosë numrin rendor të smartphone-it në këtë faqe interneti. Ndërkohë që kushdo që tashmë ka kryer riparimin mund të kontaktojë kompaninë për të marrë rimbursimin e shpenzimeve.

Sipas raportimeve ekranet janë montuar në disa iPhone 11 të prodhuara midis nëntorit 2019 dhe majit 2020./Opinion.al

Pas