-U tha në Opinion

Progni: Serverat e RTSH-së  janë hakeruar, u kërkuan 900 mijë dollarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:46 - 03/10/22 |
el ida

Gentian Progni, ekspert i IT tha në emisionin “Opinion” se ndër institucionet e hakeruara në Shqipëri është edhe Televizioni Shqiptar. Sipas Prognit, për kthyer arkivat janë kërkuar 900 mijë dollar.

Ai shtoi gjithashtu se edhe një bankë e nivelit të dytë ka probleme me të dhënat.

“Serverat e RTSH-së janë hakeruar dhe janë 900 mijë dollarë që i janë kërkuar. Është edhe një bankë e nivelit të dytë që ka probleme me të dhënat në Shqipëri”, tha Progani./Opinion.al

Pas