Aktualitet

Probleme me shëndetin, Emiljano Shullazi dërgohet në QSUT


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 01/02/21 |
Doriana Çepunaj

Emiljano Shullazi, nën masa të rrepta sigurie është dërguar këtë të hënë në QSUT për një vizitë shëndetësore.

Raportohet se Shullazi ka shfaqur probleme shëndetësore por për momentin nuk bëhen të ditura më shumë detaje.

Emiljano shullazi aktualisht po vuan dënimin nën regjimin e posaçëm 41 biss.

Ai njihet nga drejtësia shqiptare si pjesë e një bande të rrezikshme kriminale dhe akuzohet për disa vepra penale: “Shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie”, “Kanosje për shkak të detyrës”, “Shkatërrim prone me eksploziv”, “Grup i strukturuar kriminal” si edhe “Veprime në kuadër të grupit të strukturuar kriminal”.

Ndërkohë procesi gjyqësor për Shullazin dhe anëtarët e grupit në Gjykatën e Posaçme të Apelit shtyhet vazhdimisht për shkak të ngërçeve proceduriale dhe ligjore./Opinion.al

Pas