Sociale

Prishtinë/Vdes gjatë rezonancës magnetike 7-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 04/08/20 |
Opi Nion

Një vajzë 7-vjeçare ka vdekur sot në Prishtinë gjatë kryerjes së rezonancës magnetike të kokës. Lajmi bëhet i ditur nga Klan Kosova, që njofton se vajza ka humbur jetën në një nga klinikat private, ndërkohë që familjarët e saj shprehen që vdekja ka ardhur si pasojë e mbidozimit të anestezisë.

“Vajza është dërguar në një ordinancë private në lagjen Ulpiana për të bërë rezonancë magnetike. Ajo ka vdekur si pasojë e mbi dozës së anestezionit. I kanë dhënë fillimisht anestezion, por gjatë kohës sa ka qenë duke e bërë rezonancën ajo është zgjuar dhe pastaj i kanë dhënë mbi dozë. Rasti është lajmëruar edhe në polici dhe është njoftuar edhe prokurori. Mjekët shumë të papërgjegjshëm. Trupi i vajzës do të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion”, është shprehur xhaxhai i vogëlushes.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti, tha se janë duke punuar që të zbardhen rrethanat e vdekjes./Opinion.al

Pas