InstaBIZ

Princ Philip fut në testamentin e pasurisë 3 punonjësit e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 28/05/21 |
Opi Nion

Bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth, Princi Philip, i cili ndërroi jetë vetëm një muaj më parë, para vdekjes ka bërë një gjest bujar, i cili e ka bërë këtë të fundit kryefjalë të medisve të huaja.

Sipas gazetës britanike “The Sun” Duka i Edinburgut, është treguar mjaft bujar me tre burrat që u kujdesën për të, duke i bërë ata pjesë të testamentit të trashëgimnisë së tij.

Bëhet fjalë për sekretarin privat, Archie Miller Bakeëell, William Henderson dhe Stephen Ndieojadlo.

Të tre u kujdesën për burrin e mbretëreshës, veçanërisht në vitet e tij të mëvonshme.

Thuhet se pjesën më të madhe të pasurisë së tij Princi Philip ia ka lënë bashëshortes së tij. Teksa nuk ka anashkaluar familjen e gjerë me nipërit dhe mbesat e tij, përfshirë Princin Harry./Opinion.al

Pas