-Jetë dhe Stil

Princ Harry padit tabloidin:Nuk dua të jem dëshmitar i vuajtjeve të Meghan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:36 - 02/10/19 |
xhu lia

Çifti mbretëror Princ Harry dhe Dukesha Meghan Markle kanë vendosur të padisin tabloidin britanik “The Mail on Sunday”.

Një padi e tillë vjen pas publikimit të këtij tabloidi të një letre të shkruar me shkrim dore nga Markle drejtuar të atit. Mësohet se Princ Harry e ka krahasuar atë çfarë po i ndodh Meghanit me atë çfarë i ndodhi vite më parë nënës së tij, Princeshës Diana.

“Dikur humba nënën, ndërsa tani po shoh gruan time të jetë viktimë e këtyre forcave të fuqishme. Nuk dua të jem dëshmitar i vuajtjeve të saj”,-ka thënë ai.

Sipas mediave frika e tij më e madhe është që kjo histori të përsëritet dhe për këtë arsye së bashku me avokatët kanë nisur procedurat ku akuzojnë tabloidin për shpërdorim të informacionit privat. Nuk është hera e parë që ata përballen me probleme që u vijnë nga publikime në media./Opinion.al/

Pas