Bota

Presidentit Biden, Blinken-it dhe shefit të Cia-s i ndalohet hyrja në Rusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 21/05/22 |
Opi Nion

Moska ka publikuar listën e saj të plotë me më shumë se 900 shtetas amerikanë të cilëve u është ndaluar hyrja në Rusi për një kohë të pacaktuar.

Në listë përfshihet presidentin Biden, Sekretari i Shtetit Antony Blinken, shefin e CIA-s William Burns dhe qindra anëtarë të Kongresit.

Ministria e Jashtme ruse tha se kufizimet ishin në përgjigje të sanksioneve të SHBA – të cilat u vendosën pas pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt.

Ai shtoi se “Rusia nuk kërkon konfrontim dhe është e hapur ndaj dialogut të ndershëm dhe të respektueshëm reciprok”./Opinion.al

Pas