Kryesore

Presidenti i ri,Rama:T’i kthejmë asaj zyre një njeri normal,s’do bjerë nga qielli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 24/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar edhe sot Presidentin e Republikës Ilir Meta, ku u shpreh se pas shumë dekretimeve në shkelje të Kushtetutës , ai vendosi të dekretojë 6 marsin si ditën e zgjedhjeve të pjesshme lokale.

Një objektiv i ri është shfaqur para nesh me nxjerrjen e dekreteve presidenciale vendore pas një periudhe të gjatë shkelje të kushtetutës nga ana e zotërisë, i cili e mban peng të hënës së tij edhe për pak kohë fatmirësisht

Ne do ta përmbushim detyrën tonë që në 6 njësitë vendore të zgjidhen kandidatët e PS. Për fushatë do të organizohemi sa më mirë, por pa lënë pas dore asnjë angazhim tjetër dhe pa e hequr fokusin nga këshillimi kombëtar”-tha Rama.

Ndër të tjera ai foli edhe për zgjedhjen e presidentit të ri, duke u shprehur se duhet t’i japim Shqipërisë një president normal. Ai tha se në muaji prill do të bëhet zgjedhja e presidentit nga krupi parlamentar i PS.

Një kryetar dhe kryetare shteti që t’i kthejë normalitetin njerëzor moral e institucional zyrës së Presidentit të Republikës. Nuk do bjerë nga qielli, me siguri do gjendet mes nesh këtu në territorin e Republikës se Shqipërisë apo në territorin shpirtëror të kombit tonë se mund të jetë edhe jashtë Republikës së Shqipërisë por e kemi detyrim t’i japim asaj zyre mundësinë që për 5 vitet e ardhshme të ketë një njeri normal”,-tha Rama.

Pas