Sport

Presidenti i klubit grek sulmon shqiptarët


               Publikuar në : 16:12 - 25/06/19 |
Opi Nion

Alexis Kougias, avokat dhe njëherësh presidenti i klubit grek, AEL Larissa ,përmes një postimi në faqen zyrtare të klubit të tij ka sulmuar shqiptarët për përfshirjen e tyre në bastet sportive.

Në deklaratën e tij, Kougias ka paralajmëruar gazetarët se do të humbasin pagat e tyre nëse vendosin baste sportive. Ja çfarë shkruan konkretisht Kougias.

“Dua të shikoj se çfarë do të ndodh me shqiptarët që ikën nga Larissa dhe kaluan te Patras. Shpresoj që të mos na ikin themelet, vetëm nëse kemi zëvendësime. Jo për gjë tjetër, por shqetësohem si njeri, sepse mos ndoshta disa gazetarë humbasin rrogat e tyre nëpër baste“,-thuhet mes të tjerash në deklaratën e presidentit të klubit në faqen zyrtare të AEL./ Opinion.al E.Xh.

Pas