Kryesore

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel mbërrin në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:31 - 20/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Këshillit të Evropës, Charles Michel, ka mbërritur në Tiranë, i cili u prit me ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Në agjendë parashikohet që zyrtari i lartë evropian në orën 10:30, të zhvillojë një takim me dyer të mbyllura mes dy delegacioneve. Ndërsa në orën 11:15 do të zhvillohet konferenca përbashkët për shtyp mes Michel Kryeministrit Rama.

Vizita e zyrtarit të lartë të Bashkimit Europian vjen në një kohë kur po shtohet presioni për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga vendet e BE, e lidhur sidomos me pushtimin rus në Ukrainë dhe ndikimin që mund të ketë në Ballkan.

Pas