Politikë

PPP-të, Veliaj: Kur nuk ke lekë, duhet t’ia japësh privatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:42 - 16/09/19 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ditën e sotme ishte i pranishëm në shkollën e muzikës “Servete Maçi”. Por teska foli për mirë organizimin e Tiranës në fillimin e vitit tëri shkollor, Veliaj mundi që të gjejë mundësi që t’i kthejë përgjigje opozitës në lidhje me akuzat e bëra për koncesionet.

Veliaj është shprehur se koncesionin privati është zgjidhje shumë e mirë kur nuk i ke lekët, ndërsa shtoi se; “por kur nuk ke lekë, duhet t’ ja japësh privatit”

“Ka qenë një sfidë me kohën dhe me drejtoreshën kemi qenë me kronometër. Ndaj mund të themi me plot gojë; ta gëzojmë dhe bravo. Meritë të madhe kanë prindërit, pasi luftuan për shkollën. Sot kemi pasur një ndihmë të madhe nga policia e Shtetit, policia bashkiake. Ka qenë shtatori i parë që nuk kemi pasur asnjë incident, as trafik. Furgonët e nxënësve kanë orarin 7-9 për të udhëtuar. Falenderoj dhe ata prindër jo përtacë, që lanë makinat në shtëpi dhe 30 minuta këmbë dua të falënderoj njeriun që më ka mbështetur në këtë projekt, Edi Ramën. Jo të gjithë do bëhen lojtarë të kombëtares, si Rama në basketboll. Kush ka punuar në administratë e di sa e vështirë është që të bën dokumentacionet, që nga shpronësimi i ish-pronarëve, që eshte si të qërosh oriz me doreza boksi. Ndaj jemi pro PPP-ve, patjetër. Njoh shumë politikanë qaramanë që ankohen. Por kur nuk ke lekë, duhet t’ia japësh privatit”, tha Veliaj./ Opinion.al E.Xh.

Pas