Politikë

Basha uron nxënësit: Lulet që mbajnë në duar, simboli i shpresës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 16/09/19 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë nxënësit që nisin sot vitin e ri shkollor.

Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shprehet se lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që nuk do të vonojë.

Postimi i plotë:

Të dashur nxënës, prindër dhe mësues, ju uroj nga zemra vit shkollor të mbarë dhe të ndriçuar nga drita e dijes! Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që nuk do të vonojë!/ Opinion.al E.Xh.

Pas