Kronikë

Porositësi i dy vrasjeve, GJKKO kalon për gjykim dosjen ndaj Erion AlibejtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 04/02/22 |
Opi Nion

GJKKO ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj Erion Alibej. Ai akuzohet se është porositësi i dy vrasjeve, atë të Emiljano Ramazanit dhe Rigels Runajt, në korrik të vitit 2020 në Elbasan.

Në lidhje me vrasjet, policia arrestoi fillimisht në atë kohë Xhuljano Hoxhën dhe Eugen Halilin si ekzekutorët e Ramazanit dhe Runajt në 20 dhe 27 korrik 2020. Ndërsa në Shtator të 2020-ës, zyrtarisht Policia e Elbasanit deklaroi se porositës i dy vrasjeve ishte Erjon Alibej.

Erion Alibej njihej edhe me emrin Andrea dhe është vëllai i Endrit Alibejt, i cili u ekzekutua në një atentat mafioz në dhjetor të vitit 2018. Ai dyshohet të jetë i implikuar edhe në vrasjen e Bujar Çelës, vëllait të Talo Çelës./Opinion.al

Pas