Aktualitet

Policia kërkonte paratë, mashtruesit i kishin fshehur në bebelina


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:10 - 02/12/15 |
b.f

Një lajm i çuditshëm vjen nga Italia. Një thesar i vërtetë është gjetur nga policia në një vilë midis Prenestinas dhe Casilinas: 5 makina luksi, 30 çanta firmato, portofol marke, 28 parfume të cilësisë së lartë dhe gjithçka tjetër.

Por supriza më e madhe për policët ishte kur po shikonin mënyrën e çuditshme se se disa fëmijë po lëviznin. Ecja e tyre e çuditshme i bëri të dyshojnë dhe kështu i kërkuan prindërve që tu hiqnin panolinat.

Ishte kjo kërkesë që policët e komisaratit të Trevi-Campo Marzio të gjenin dhjetëmijë euro dhe 9 nëntë ora të markave me prestigjoze. Në një tjetër dhomë gjumi u gjetën kartmonedha false për një vlerë 10 milion, mundësisht të përdorura për mashtrim.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas