Aktualitet

Sondazhi/ Votuesit pëlqejnë zonjat e PD-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:35 - 02/12/15 |
b.f

Jozefina Topalli ka mbyllur në krye ditën e gjashtë të sondazhit të hapur nga Opinion.al për politikanin më aktiv në Partinë Demokratike. Zonja e hekurt e PD-së kryeson bindshëm duke qëndruar e shkëputur ndjeshëm nga ndjekësit më të afërt. Topalli ka mundur të mbledhë deri tani 9 811 vota. Në vend të dytë ndiqet nga Grida Duma me 5 130 vota ose 24 % të pëlqimeve. Albana Vokshi që ishte në vendet e para në ditët e para të sondazhit tashmë rënditet e katërta, duke humbur terren, ndërsa është parakaluar nga Jorida Tabaku e cila ka 2007 vota. Ajo që bie në sy është se votuesit e Opinion.al janë më të prirur të pëlqejnë zonjat në Partinë Demokratike se sa meshkujt. Kjo vihet re edhe në klasifikim. Në vend të pestë qëndron Oerd Bylykbashi me 868 vota. Në vendin e gjashtë Astrit Patozi me 614 vota. Në vend të shtatë Gent Strazimiri (466 vota), Arben Ristani në vend të tetë (253 vota), në vend të nëntë Edi Paloka (175 vota) dhe në vend të dhjetë dhe të fundit Edmond Spaho (36 vota)

KOMENTO (27)

Shkruaj nje koment

 1. Eshte per t’u cuditur qe Blendi e kishte futur ndopak Jozefinen si pjese e ketij sondazhi pasi ka shume kohe qe nuk e ze me goje…siduket i ka ardh zor e nuk kishte se si ta evitonte duke patur parasysh se cfare denoncimesh ben here mbas here Topalli.
  Gjithashtu edhe te ftuarit qe jane ne opinion kuptohet krejt qarte se e kane alergji Jozefinen dhe kuptoj grate se mund te jete ceshtje gjinie po edhe burrat.
  Nje tjeter gje qe eshte per t’u cuditur eshte se edhe kto te PD-se u cane duke promovuar Griden se eshte grua e forte dhe duan te heqin qafe Jozefinen se eshte grua e hekurt. DIne se cfare duan keto apo jo!? Shqiptaret nuk jane te trashe o njerez te medias dhe te politikes…nuk hy minareja ne thes!

 2. Jozefina eshte turp te vihet ne vihet ne gare me keto zonjusha buzequmesht , se te shkretat i moren per krahu dhe i futen te Pd. Po ku ka gjigande si Jozefina ! Perpara Jozefine !

 3. po cte te bej une ty o Grida ime e embel ste ndihmoj dot ! te vdes une per ty ! E ndihmon zoti Jozefinen ! e Do Shqiperia Jozefinen ! ti je vec e bukur ! por ste mjafton o embelsi !

 4. Mos u tallni me Griden! Ka qene ne urgjence per krize mendore para disa netesh! I kane bere gjilpera per ta sjell ne vete!
  Presim videon e re tende Grida!

 5. Me vjen turp te them qe durresi perfaqesohet me femra si Grida, me vjen turp te them se eshte nje perfaqesuese e gjinise femerore. Durresi ka plot femra dhe zonja per tu perfaqesuar jo me Kurva si DRIDA DUMA me falni per menzren e te shkruarit se nuk eshte ne edukaten time.

 6. o grida kurvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 7. Kush kjo GRida more ! a i therrisni mendjes apo jo ? o njerez ska shume qe e importuan ketu ne rradhet e pd kur te tjeret lane kockat. po te rritet njehere

 8. Asnjehere nuk hidhet poshte ajo cfare beri e vazhdon te beje jozefina , e para ka deshmu krimin ne parlament kur burrat rrinin gojekycur

 9. Jozefina votohet perjetesisht ne shkoder kete e din gjithesejcili sepse shkodra u be nga ajo dhe vetem ajo. bija e shkodres ka mbeshtetjen tone.

 10. O Opinion.al po lere o burre kete sondazh se nuk ja vlen me grida e jorida albana e tallabana . Jozefina qendron lart shume o burre edhe ti vete e di more.

 11. ore po nuk ka gare mes dy personave te pabarabarte. cfare do qe te beje Grida nuk i afrohet dot Jozefina heroines se PD.

Pas