Aktualitet

Policia e Durrësit arreston qytetarët që protestuan kundër rritjes së çmimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:34 - 11/03/22 |
Opi Nion

Teksa qytetarët kanë paralajmëruar protesta të tjera kundër rritjes së çmimeve, Policia ka nisur të arrestojë personat që kanë qenë të pranishëm në protestën e pasdites së djeshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës ka dalë sot në një njoftim zyrtar për protestën në qytetin bregdetar, ku konfirmoi arrestimin e dy protestuesve, ndërsa ka nisur procedimi për 50 qytetarë.

Personat e arrestuar, shtetasit me inicialet E. S., 21 vjeç dhe A. B., 33 vjeç, banues në Durrës akuzohen për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, kryer në bashkëpunim.

Pas