Kronikë

Policia arreston 2 qytetarë që protestuan në Durrës për Klodian Rashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:05 - 16/12/20 |
Opi Nion

Policia e Shtetit vijon të arrestojë qytetarët që protestojnë. Mësohet se dy persona janë arrestuar në Durrës pas protestës së zhvilluar për vrasjen e 25-vjeçarit nga një efektiv policie.

Mësohet se dy të arrestuarit 24-vjeçari Sh. M., dhe 30-vjeçari A. B., akuzohen për organizim grumbullim dhe manifestim të paligjshëm.

Ndërkohë, Policia ka proceduar penalisht dhe A. V., 20 vjeç dhe F. D., 23 vjeç, banues në Durrës, për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Përhapja e informatave të rreme që ngjallin panik”./ Opinion.al

Pas