Kryesore

Të dhënat e Eurostat, Basha: Shqiptarët me ndihmë më të ulët nga qeveria


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:34 - 16/12/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas të dhënave të publikuara nga Eurostat, ku rezultonte se PPB-ja për frymë e Shqipërisë në vitin 2019 ishte sa 31% e mesatares së BE-së, duke e renditur vendin tonë me potencialin ekonomik më të dobët në Europë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se edhe gjatë pandemisë qytetarët shqiptarë patën ndihmën më të ulët në rajon nga qeveria, duke rritur varfërinë dhe papunësinë në vend.

Kryedemokrati e mbyll postimin e tij se tashmë është koha për ndryshim dhe se qytetarët shqiptarë meritojnë një qeveri që punon për ta

“Vitin e kaluar shqiptarët ishin më të varfërit në Europë. Edhe gjatë pandemisë ata patën ndihmën më të ulët në rajon nga qeveria, çka ka çuar në rritje të varfërisë dhe pamundësisë për shumicën.Boll më! Është koha për ndryshim. Shqiptarët meritojnë një qeveri që punon për ta.”-shkruan Basha./ Opinion.al

Pas