InstaBIZ

Po xhironte videoklipin e ri, ndahet tragjikisht nga jeta reperi i njohur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:10 - 24/10/18 |
el ida

Reperi kanadez Jon James McMurray është ndarë tragjikisht nga jeta. Ai vdiq teksa ishte duke xhiruar disa skena të guximshme për produksionin e tij të ri muzikor. Sipas “Daily Mail” , kur reperi filloi të xhironte veten, spiralet e aeroplanit shkuan drejt rënies .

Ai ishte i veshur me një parashutë. Por nuk kishte kohë ta tërhiqte, sepse ai ishte mbërthyer në krahun e aeroplanit për një kohë të gjatë. Kjo bëri që drejtimi i tij të ndryshohej dhe të shënonte rënie të atillë që piloti nuk mund ta ndalonte.

Ekipi i tij i menaxhimit thanë se ai ishte përgatitur për këto skena për muaj me radhë dhe ishte trajnuar intensivisht. Trupi i Jon u gjet në një fushë nga fermerja Sydney Fox e cila shprehet se ajo dëgjoi avionin duke fluturuar afër shtëpisë së tyre vetëm pak çaste para se reperi të rrëzohej.

Pas