Aktualitet

“Po merr formë qyteza e bukur e Rilindjes”, Rama poston videon nga Thumana


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 20/05/21 |
Opi Nion

Një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit është Thumana, jo vetëm për numrin  viktimave por tërmeti shkatërroi edhe shumë banesa.

Mëngjesin e sotëm kryeministri, Edi Rama, ka postuar në rrjetin social  “Facebook” një video ku shfaqen pamje nga punimet që po bëhen për rindërtimin në këtë zonë.

Krahas videos së publikuar kreu i qeverisë shprehet se çdo ditë po merr formë Thumana të cilën e cilëson si “ qytezën e bukur të Rilindjes”.

“Mirëmëngjes dhe me Thumanën ku po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes pas tërmetit shkatërrimtar, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas